Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

1. 6. 2010 Akcent

Dne 1. 6. jsme šli celý druhý stupeň na taneční vystoupení v TK AKCENT.

Jakmile jsme se usadili, přišla moderátorka a uvítala nás na dnešním představení.

Vystupovaly různé skupiny, které byly rozděleny do tří kategorií. 1. kategorie byla děti do 11-ti let. 2. kategorie děti do 15-ti let a poslední 3. kategorie byla od 15-ti let.

Bylo tam mnoho různých vystoupení, ale nejvíce ze skupin disko dance, show dance a street dance. Témata tanců byla velmi zajímavá třeba Ztracený svět, Pokojská, Splněný sen, Strážci z kamene, Když loutky zlobí, Pan Tau, …

Na konci představení si moderátorka pozvala na pódium pět žáků, kteří odpovídali na otázky týkající se dnešního představení. Každý z pětice dostal dárkový balíček.

Na závěr bylo taneční vystoupení disko dance.

Tento program byl věnován Týdnu tance.

                                                                                                                                                                                                                                          Dita a Eliška

 

 

26. 5. 2010 Divadelní představení Don Quijote de la Ancha 

 Dne 27. 5. 2010 jsme se zúčastnili divadelního představení Klauniki Brno Don Quijote de la Ancha. Bylo to představení zábavné. Během představení zapojily i diváky. Měli hrát, že jsou například výpomocná služba, nebo paní učitelka Kalníková si zasloužila roli princezny. Jeden žák si zahrál roli pana prezidenta. Během představení padly velmi zábavné hlášky. Ke konci představeními zavolali všechny učinkující žáky na pódium, uklonili se a byl konec. 

                                                             Nikola a Sabina

19. 5. 2010 Sportovní den - ČR a SR

 

9. 4. 2010 Cimbálová muzika Réva

V 10 h žáci 2. stupně zhlédli vystoupení cimbálové muziky Réva, která si připravila nejen lidové písně, filmové melodie, ale také rockové písně např. kapely Kabát.

 

31. 3. 2010 Okresní kolo Fyzikální olympiády
Veronika a Dita úspěšně postoupily do okresního kola ze školního kola fyzikální olympiády. Ze 17 účastníků se Veronice podařilo dosáhnout 3. místa!!! Gratulujeme!

 

18. 3. 2010  Matematický klokan pro 6. - 9. ročník

Vybraní žáci z 2. stupně si vyzkoušeli své znalosti a dovednosti v matematickém klokanovi. Naši třídu zastoupili Radvan, Zdeněk, Dita, Veronika.

16. 3. Recitační soutěž -  2. stupeň

V úterý odpoledne se v 9. B sešlo celkem 23 recitátorů, kteří soutěžili v 2 kategoriích.  Žáci si vybírali básně od K. J. Erbena, J. Seiferta nebo J. Žáčka. 

V kategorii 8. - 9. ročník se úspěšně umístil Radvan na 3. místě. Gratulujeme!  

11. 3. Návštěva dialyzačního centra

Ve čtvrtek 11. 3. jsme s 8. B a paní učitelkou Vondruškovou a Kalníkovou jeli do nemocnice ve Vítkovicích. Vešli jsme dovnitř a hned si to namířili na dialyzační centrum. Sestřička nás zavedla do místnosti, kde byla malá kuchyňka, velký stůl a spousta židlí.

Seděli jsme kolem stolu, někteří stáli, protože na ně nevyšly židle. Sestřička nám pověděla, co to ta dialýza vlastně je, jak dlouho trvá a co se při ní děje. Potom nám měřila tlak, ovšem jen těm, co chtěli. Také jsme si mohli zajít na vyšetření moči.

Sestřička donesla 5 bílých přehozů a my jsme se v 5-člených skupinkách vyrazili podívat, kde probíhá dialýza. Byla to velká místnost a v ní pár malých místností s prosklenými dveřmi. V každé malé místnosti byli dva lidi na lůžku napojeni hadičkami na přístroj, který jim čistil krev.

Až na Veroniku Čečotkovou z 8. B to všichni snesli dobře. Když jsme v jídelně čekali na poslední skupinu, kluci vyprávěli hlouposti. Kuba si nasypal celou pepřenku do pusy a vyplivnul pepř na stůl. Jak to paní učitelka viděla, myslela si, že vyletí z kůže. Nakonec mu musela pomoct uklidit stůl, protože si nevěděl rady. Jakmile byl stůl uklizený, spadla Mirkovi minerálka na zem a polil kus lina. Po chvíli váhaní to utřel. Poté přišla poslední skupina a my jsme mohli vyrazit na tramvaj. Dojeli jsme bez potíží a ve škole jsme se pak ještě pátou hodinu učili.

Myslím si, že tato návštěva se vydařila, až na ten pepř a minerálku. Ale aspoň vidíte, že se s námi nikdo nikdy nenudí.

                                                                              Dita

 3. 3 a 4. 3.  Obvodní kolo v basketbale

Ve středu na ZŠ Lukášové proběhla soutěž v basketbale dívek, kde naší školu reprezentovala Simona, Eliška a Nikola společně s dalšími děvčaty. Tentokrát se děvčatům nepodařilo dosáhnout na stupínek vítězů - umístily se na 5. místě. Přesto gratulujeme!

Ve čtvrtek soutěžili chlapci z 8. a 9. ročníků. Z naší třídy byl vybrán Adam Duda a chlapcům se podařilo umístit se v konkurenci dalších 6. škol na 4. místě. Gratulujeme!

 

2. 2., 9. 2., 16. 2. Policejní akademie

Policejní akademie měla 3 hodiny jednou týdně. Bavili jsme se o drogách, gamblerství, alkoholu a krádežích.

V první hodině jsme se bavili o drogách a alkoholu. Paní policistka nám řekla vše, co je na nich špatné a co způsobují. Také jsme si pouštěli film.

Druhou hodinu jsme se bavili o gamblerství. Řekli jsme si co je trestné a co ne.

V třetí hodně jsme se bavili o krádežích, pustili jsme si film a zahráli si hru. Poděkovali jsme paní policisce a odešli jsme.

Z těchto hodin jsme si odnesli co je gamblerství atd. a také, že si máme dávat pozor na své věci.

                                                             Nikola a Sabina

 

26. 1. Zápis do prvních tříd

Dne 26. - 27. 1. se konal zápis do 1. tříd. Žáci z 8. tříd pomáhali jako pohádkové bytosti a 2 žačky pomáhaly v bufetu s občerstvením. Když děti přišly do třídy, kde jsme pro ně měli připravené úkoly, tvářily se překvapeně i vyděšeně. Ale po chvíli to všechny přešlo a plnily úkoly jako by to měly připravené dopředu.

Dohromady přišlo asi 43 dětí. Užili jsme si spoustu legrace, hlavně 2. den, kdy přišlo jen 6 dětí.
Skoro všechny holky si vyzkoušely šaty od Kristýny Tarkotové, která měla kostým princezny. Myslím si, že se dětem líbila ze všech nejvíce.
Nakonec děti musely říct básničku a dostaly krásné dárky včetně žlutého batůžku Rama s překvapením.
Vyskytl se párkrát menší problém, že se dětem nechtělo odejít ze školy a potom musely maminky slíbit pamlsek, když už půjdou domů.

Myslím, že pro budoucí prvňáčky to byl opravdu překrásný zážitek.

                                                                          Anna

7. 12. 2009 Mikulášská laťka na ZŠ Dvorského

V pondělí proběhla na ZŠ Dvorského soutěž ve skoku vysokém. Naši třídu zastupovali Eliška a Simona, Adam Duda v kategorii  8. - 9. tříd. Děvčata se  umístila na 3. a 4. místě. Gratulujeme!!

 

Obrazek

 

24.11. 2009 Mezitřídní turnaj v přehazované dívky

8. a 9. ročníků

V úterý proběhl mezitřídní turnaj v přehazované - dívky. Soutěžila tři družstva - 8. A, 9. A a 9. B. Naše děvčata, Eliška, Nikola, Verča, Sabina a Simona, obsadila 3. místo.

 

Obrazek  

Obrazek

 

11. 11. 2009 Přírodovědný klokan

Přírodovědecká fakulka Univerzity Palackého v Olomouci pořádala soutěž - Přírodovědný klokan, které se účastnilo celkem 19 žáků z 8. a 9. tříd.

V kategorii Kadet se umístil na 2. místě Radvan Al Seify se 79 body ze 120 bodů.

 

13. 10. 2009 BESIP

Náš výlet se uskutečnil po druhé vyučovací hodině. Šli jsem na zastávku J. Kotase a jeli do centra. Avšak nebyli jsme sami, další škola se k nám připojila a společně jsme dojeli do cíle. Byl to obrovský dům (Dům kultury města Ostravy), kde byla spousta lidí. Po nějaké chvíli se otevřely dveře do sálu. Zhruba po deseti minutách to začalo. Různé ukázky z dopravních nehod. Pak přišel policista a vyprávěl nám svůj příběh z dopravní nehody, který se mu zaryl do hlavy do konce života. Poté přišel zdravotník, hasič a nakonec muž, který si své už prožil. Jenom z lidské blbosti a neopatrnosti skončil na vozíčku. Bylo to až smutné, co se vlastně může stát. Nicméně po přednášce jsme se všichni sešli venku a šli na tramvaj. Po pár minutách jsme dojeli a nakonec se u školy rozešli.

                                                     Nikola a Sabina